Elita MJ Governess

Katarzyna - psycholog MJ Governess

"Dzielcie między siebie radość, przyjazne uśmiechy i gesty dobroci, ponieważ w ożywczej rosie małych rzeczy serce odkrywa swój poranek i doznaje umocnienia. Karol Hubert Rostworowski"

Pasją Pani Katarzyny jest człowiek, jego rozwój, wydobywanie talentu i eksplorowanie drzemiącego potencjału. Twerdzi, że każdy człowiek jest indywiduum, zagadką w odkrywaniu którego pomagają jej ukończone z wyróżnieniem magisterskie studia psychologiczne w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz specjalistyczne kursy (m.in certyfikowany przez Richarda Bandlera kurs NLP). Jej pogłębiona wiedza z zakresu psychologii twórczości (ścieżka specjalizacyjna: „Diagnoza i rozwój twórczości”) oraz psychologii behawioralnej (ścieżka specjalizacyjna: „Kształtowanie i modyfikacja zachowań”) stanowią mocny fundament teoretyczny. Na tej bazie zbudowała wiedzę praktyczną, pełniąc rolę trenera i coacha w korporacjach oraz prywatnych podmiotach. W jej działalności zawodowej można też wskazać na współpracę z ambasadami, konsulatami i klientami typu VIP międzynarodowych firm (włada biegle angielskim oraz w stopniu średniozaawansowanym włoskim), dzięki której zyskała szeroką perspektywę.

Intelekt jest dla Pani Katarzyny wielką wartością jednak dbając o umysł należy pamiętać o rozwoju duchowym, ludzkim obliczu, które jest integralną częścią człowieka. Szacunek dla innych a także przyrody oraz zwierząt jest dla niej priorytetem. Prywatnie jest pasjonatką gór, wspomaga bezdomne zwierzęta i każdego dnia stara się być lepszym człowiekiem.

Carl

""

Urodzony w 1981 w mieście Lund, Szwecja. Carl rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 15 lat. Dziesięć lat później ukończył Królewską Akademie Muzyczną w Kopenhadze, gdzie skończył studia pianistyczne i pedagogiczne
w klasie prof. Jose Ribery. Brał udział w wielu międzynarodowych kursach muzycznych w Danii, Szwecji i Izraelu. Cztery razy z rzędu dostał stypendium do Tel-Hai International Piano Master Classes, gdzie studiował u izraelskiej legendy prof. Pniny Salzman oraz profesorów Victora Derevianco, Emanuela Krasovskiego, Vadima Monastyrskiego, Staffana Scheji i Nicolaia Petrova.

 

Koncerty
Carl wielokrotnie występował jako solista również z orkiestrami w Szwecji, Danii, Polsce, Francji, Czechach, Niemczech i w Izraelu. W 2009 zrobił swój Amerykański debiut kiedy koncertował z West Coast Symphony w Vancouver w Kanadzie i Carson City Symphony w USA.


Nauczanie
Jako nauczyciel uczył przez jeden rok w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Miał także klasę fortepianu w Per Brahegymnasiet
w Jonköping i w Birka Folkhögskola w Östersund w Szwecji, gdzie zastępował kierownika sekcji.
W 2009 rozpoczął studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie p. Marioli Cieniawy. Obecnie prowadzi działalność dydaktyczną w Krakowie i jest guwernerem MJ Governess.

 

Nagrania i Płyty CD
W 2008 wraz z Pilzneńską filharmonią nagrał dwa koncerty fortepianowe romantycznego kompozytora Friedricha von Flotowa. Światowa premiera nagrania tych utworów wydana została przez wydawnictwo Sterling, która była bardzo doceniona przez krytyków, np. w The Gramophone, Klassikmagazin, Klassieke Zaken oraz w Classical Lost and Found.
Latem 2010 nagrał swoją solową płytę, która zawiera Suite Jawajska Leopolda Godowkiego - również wydana przez Sterling. W tym roku wraz
z wiolonczelistką Estera Rajnicka nagrywają płytę z utworami kompozytorów Jacqua Offenbacha i Friedricha von Flotowa.


Dokonania i Nagrody
Carl jest zwycięzcą wielu konkursów. W Izraelu, podczas Tel-Hai Master Classes wygrał the Isman Family Prize - za najlepszy występ.
W grudniu 2008, otrzymał nagrodę kulturalną miasta Helsingborg za nagranie płyty z Koncertami Fortepianowymi Fridricha von Flotowa, wręczoną przez delegacje Szweckiego Ministerstwa Kultury. Jest także laureatem Längmanska Cultural Fund i Lions International.

W celu zapoznania się z repertuarem Carla zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony www.carlpetersson.com

*Znajomość jezyków:

Język szwedzki - native speaker

Język angielski - poziom biełgy

Język polski - poziom bardzo dobry

 

Urszula B.

"Ile możesz dać?- możesz dać, tylko to, czym sam jesteś."

Pani Ula, w wyżej wymienionej maksymie widzi motywację, do ciągłego doskonalenia siebie, zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim uczenia się i poznawania miłości - do ludzi oraz świata.
Jest absolwentką Uniwersytetu Lubelskiego na którym ukończyła familiologię (nauki o rodzinie) oraz pedagogikę zdobywając specjalizacje: familiolog z przygotowaniem pedagogicznym, pracownik socjalny, animator społeczno-kulturowy, edukator medialny. Studia na KUL-u dały jej gruntowną wiedzę, udoskonaliły umiejętności zawodowe

oraz rozwijały pedagogiczno - familiologiczną pasję do pracy z dziećmi i rodzinami. Ponadto Guwernantka ukończyła również pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną poszerzając w ten sposób zakres swoich umiejętności. Co więcej, posiada szkolenia zawodowe uzupełniające, takie jaki: mediator sądowy, wychowawca kolonijny oraz profilaktyk zagrożeń społecznych. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywała pracując w świetlicy małego dziecka, udzielając korepetycji dydaktycznych, pracując w świetlicy środowiskowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach małżeńsko-rodzinnych, szkołach i przedszkolach. Jest ponadto profesjonalną, zawodową Guwernantką z doświadczeniem i referencjami sprawującą opiekę nad dziećmi oraz czuwającą nad ich twórczym i aktywnym rozwojem. Prowadzi indywidualne zajęcia dydaktyczno-techniczno-plastyczno-językowe dostosowane do wieku i możliwości wychowanka. Interesuje się rysowaniem i  fotografią. Pasjonuje ją psychologia małżeństwa i rodziny, psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży, pedagogika i psychopedagogika rodzinna. Uwielbia pracę z dziećmi i czerpie radość z towarzyszenia małemu człowiekowi w poznawaniu świata i ludzi. Zapytana, dlaczego została Guwernantką, odpowiada:
„Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Chcę je wspierać w rozwoju, pomagać w zdobywaniu nowych umiejętności, rozbudzać wyobraźnie, dawać nadzieję, obdarzać radością, pokazywać świat. Chcę, aby nauka stała się dla dzieci, niewymuszonym obowiązkiem, ale pewną tajemnicą, pasją, którą się odkrywa i poznaje. Posiadam również dużo pomysłów i twórczych nowych metod naukowych, aby nowo zdobywana wiedza stała się prawdziwą życiową przygodą.”

Oto Pani Ula opowiadająca o zawodzie guwernantki w programie TVP 2 „Pytanie na Śniadanie”:  "Zawód guwernantka"

* Znajomość języków obcych:

J. angielski- zaawansowana znajomość w mowie i piśmie

J. niemiecki- podstawowa znajomość w mowie i piśmie

J. łaciński- podstawowa znajomość w mowie i piśmie

Poprzednie123Następne
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij