Carl

Urodzony w 1981 w mieście Lund, Szwecja. Carl rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 15 lat. Dziesięć lat później ukończył Królewską Akademie Muzyczną w Kopenhadze, gdzie skończył studia pianistyczne i pedagogiczne
w klasie prof. Jose Ribery. Brał udział w wielu międzynarodowych kursach muzycznych w Danii, Szwecji i Izraelu. Cztery razy z rzędu dostał stypendium do Tel-Hai International Piano Master Classes, gdzie studiował u izraelskiej legendy prof. Pniny Salzman oraz profesorów Victora Derevianco, Emanuela Krasovskiego, Vadima Monastyrskiego, Staffana Scheji i Nicolaia Petrova.

 

Koncerty
Carl wielokrotnie występował jako solista również z orkiestrami w Szwecji, Danii, Polsce, Francji, Czechach, Niemczech i w Izraelu. W 2009 zrobił swój Amerykański debiut kiedy koncertował z West Coast Symphony w Vancouver w Kanadzie i Carson City Symphony w USA.


Nauczanie
Jako nauczyciel uczył przez jeden rok w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Miał także klasę fortepianu w Per Brahegymnasiet
w Jonköping i w Birka Folkhögskola w Östersund w Szwecji, gdzie zastępował kierownika sekcji.
W 2009 rozpoczął studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie p. Marioli Cieniawy. Obecnie prowadzi działalność dydaktyczną w Krakowie i jest guwernerem MJ Governess.

 

Nagrania i Płyty CD
W 2008 wraz z Pilzneńską filharmonią nagrał dwa koncerty fortepianowe romantycznego kompozytora Friedricha von Flotowa. Światowa premiera nagrania tych utworów wydana została przez wydawnictwo Sterling, która była bardzo doceniona przez krytyków, np. w The Gramophone, Klassikmagazin, Klassieke Zaken oraz w Classical Lost and Found.
Latem 2010 nagrał swoją solową płytę, która zawiera Suite Jawajska Leopolda Godowkiego - również wydana przez Sterling. W tym roku wraz
z wiolonczelistką Estera Rajnicka nagrywają płytę z utworami kompozytorów Jacqua Offenbacha i Friedricha von Flotowa.


Dokonania i Nagrody
Carl jest zwycięzcą wielu konkursów. W Izraelu, podczas Tel-Hai Master Classes wygrał the Isman Family Prize - za najlepszy występ.
W grudniu 2008, otrzymał nagrodę kulturalną miasta Helsingborg za nagranie płyty z Koncertami Fortepianowymi Fridricha von Flotowa, wręczoną przez delegacje Szweckiego Ministerstwa Kultury. Jest także laureatem Längmanska Cultural Fund i Lions International.

W celu zapoznania się z repertuarem Carla zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony www.carlpetersson.com

*Znajomość jezyków:

Język szwedzki - native speaker

Język angielski - poziom biełgy

Język polski - poziom bardzo dobry

 

Carl
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij