Urszula B.

Ile możesz dać?- możesz dać, tylko to, czym sam jesteś.

Pani Ula, w wyżej wymienionej maksymie widzi motywację, do ciągłego doskonalenia siebie, zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim uczenia się i poznawania miłości - do ludzi oraz świata.
Jest absolwentką Uniwersytetu Lubelskiego na którym ukończyła familiologię (nauki o rodzinie) oraz pedagogikę zdobywając specjalizacje: familiolog z przygotowaniem pedagogicznym, pracownik socjalny, animator społeczno-kulturowy, edukator medialny. Studia na KUL-u dały jej gruntowną wiedzę, udoskonaliły umiejętności zawodowe

oraz rozwijały pedagogiczno - familiologiczną pasję do pracy z dziećmi i rodzinami. Ponadto Guwernantka ukończyła również pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną poszerzając w ten sposób zakres swoich umiejętności. Co więcej, posiada szkolenia zawodowe uzupełniające, takie jaki: mediator sądowy, wychowawca kolonijny oraz profilaktyk zagrożeń społecznych. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywała pracując w świetlicy małego dziecka, udzielając korepetycji dydaktycznych, pracując w świetlicy środowiskowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach małżeńsko-rodzinnych, szkołach i przedszkolach. Jest ponadto profesjonalną, zawodową Guwernantką z doświadczeniem i referencjami sprawującą opiekę nad dziećmi oraz czuwającą nad ich twórczym i aktywnym rozwojem. Prowadzi indywidualne zajęcia dydaktyczno-techniczno-plastyczno-językowe dostosowane do wieku i możliwości wychowanka. Interesuje się rysowaniem i  fotografią. Pasjonuje ją psychologia małżeństwa i rodziny, psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży, pedagogika i psychopedagogika rodzinna. Uwielbia pracę z dziećmi i czerpie radość z towarzyszenia małemu człowiekowi w poznawaniu świata i ludzi. Zapytana, dlaczego została Guwernantką, odpowiada:
„Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Chcę je wspierać w rozwoju, pomagać w zdobywaniu nowych umiejętności, rozbudzać wyobraźnie, dawać nadzieję, obdarzać radością, pokazywać świat. Chcę, aby nauka stała się dla dzieci, niewymuszonym obowiązkiem, ale pewną tajemnicą, pasją, którą się odkrywa i poznaje. Posiadam również dużo pomysłów i twórczych nowych metod naukowych, aby nowo zdobywana wiedza stała się prawdziwą życiową przygodą.”

Oto Pani Ula opowiadająca o zawodzie guwernantki w programie TVP 2 „Pytanie na Śniadanie”:  "Zawód guwernantka"

* Znajomość języków obcych:

J. angielski- zaawansowana znajomość w mowie i piśmie

J. niemiecki- podstawowa znajomość w mowie i piśmie

J. łaciński- podstawowa znajomość w mowie i piśmie

Urszula B.
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij