Elita MJ Governess

Olga J.

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym — Phil Bosmans"

Pani Olga jest absolwentką psychologii o specjalizacji klinicznej, osobowości, zdrowia i psychoterapii, którą ukończyła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Praca z dziećmi jest jej pasją, którą od kilku lat realizuje z dużym zaangażowaniem i satysfakcją. Odbyła praktyki w placówce Montessori, pracowała jako niania, trener programów dziecięcych w Akademii Nauki. Obecnie jest guwernantką firmy MJ Governess. Przygotowanie zawodowe, zdobyte doświadczenie oraz posiadane predyspozycje osobiste, dały jej solidne narzędzia i poszerzyły  umiejętności wszechstronnego wspomagania rozwoju dzieci. Ogromną wartością jest dla Pani Olgi towarzyszenie dziecku w odkrywaniu siebie i świata, stymulowanie zarówno jego sfery intelektualnej, emocjonalnej jak i społecznej. Każde dziecko jest dla niej wyjątkowe i niepowtarzalne. Docenianie indywidualności jej małych podopiecznych przekłada się na proces kształtowania ich poczucia własnej wartości, wzmacniania mocnych strony
i uzdolnień. Pomaga jej w tym również patrzenie na dziecko jako na geniusza, dostrzeganie w nim tego co dobre, stawianie mu ambitnych, jednak dostosowanych do jego indywidualnych wzorców myślenia, celów. Priorytetem w pracy jest  także troska o zaspokajanie potrzeb dziecka i jego bezpieczeństwo. Duża spontaniczność, posiadane pokłady ciepła, szacunku i życzliwości do innych, pozwalają Pani Oldze budować bliskie oraz przyjacielskie relacje zarówno z dzieckiem, jak i jego rodzicami.
Okres dzieciństwa, to czas w którym dziecko przejawia ogromną ciekawość świata oraz naturalną zdolność przyswajania informacji. Uważa, że jest to idealny moment na naukę języków obcych. W atmosferze zabawy, korzystając z różnorodnych metod nauczania, wprowadza dzieci w świat języka angielskiego.
Prywatnie jest szczęśliwa mężatką i właścicielką czteroletniego kocura. W wolnym czasie praktykuje różne style taneczne, czyta książki oraz eksperymentuje w kuchni. Ze względu na ciągłą chęć doskonalenia siebie i dużą potrzebę bycia lepszym w tym co robi, w 2013 roku rozpoczyna dwuletnie studia podyplomowe, z zakresu terapii pedagogicznej z elementami systemu Montessori i edukacji daltońskiej.

*Znajomość języków obcych:

Język angielski - poziom zaawansowany

Sara L.

""

Sara zdobyła wykształcenie pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na specjalności Animacja kultury. Posiada dużą wiedzę na temat psychologicznego i motorycznego rozwoju dzieci. Bardzo bliskie są jej poglądy Marii Montessori oraz Francois Dolto.
Praca z dziećmi jest dla niej,jak mówi, zajęciem niezwykle fascynującym, rozwijającym i inspirującym.
Posiada 5 - letnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
Dotychczas zajmowała się maluchami w wieku od 5 miesiąca do 7 roku życia.
Jest kreatywna, bardzo pogodna, łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Potrafi świetnie zorganizować im wolny czas, chętnie spędzając go na świeżym powietrzu. Długie spacery uważa za świetną okazję do przekazania dzieciom wiedzy na temat przyrody-poprzez ciekawe opowieści o roślinach
i zwierzętach. Sara uważa świat za fascynujące i przyjazne miejsce. Przeciwności i kłopoty traktuje jako naukę i okazję do rozwoju. Jest zwolenniczką aktywnej, twórczej zabawy, która rozwija w dziecku ciekawość świata, uczy ale nie męczy dziecka.  Uważa, za najlepszą edukację poprzez doświadczenie i zabawę. Sara żartuje, że sama miała dzieciństwo niczym to z książek dla dzieci Astrid Lindgren i podobny klimat stara się stworzyć swoim podopiecznym.
Uważa, że czas dzieciństwa jest czasem wyjątkowym,kiedy to kształtuje się w dziecku obraz samego siebie oraz nastawienie do świata. Powinien to być czas zdobywania umiejętności, przepełniony radością i nabieraniem przekonania, że poprzez naukę i działanie można osiągnąć bardzo wiele.
Jej pasją jest sztuka, szczególnie rysunek, grafika, ilustracja oraz sztuka użytkowa. Sama rysuje, tworzy ilustrowane opowieści dla dzieci oraz próbuje swoich sił w projektowaniu w zakresie sztuki użytkowej. W roku 2000 debiutowała ze swoimi pracami na wystawie młodych twórców w Stowarzyszeniu Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. W roku 2004 jej prace ukazały się na łamach lokalnego Kwartalnika Wrzesińskiego. Przez okres studiów rozwijała twórczość we własnym zakresie, po czym w roku 2012 rozwijała swoją pasję w Salwatorskim Studio Artystycznym na kursie malarstwa i rysunku oraz w roku 2013 na kursie architektury wnętrz i designu.
Uwielbia organizować dzieciom prace plastyczne wszelkiego rodzaju: malowanie, rysowanie, lepienie, rzeźba, tworzenie zabawek. Uważa,że „przez sztukę rozwija się wrażliwość, cierpliwość. Tworzenie sztuki pozwala dzieciom się wyciszyć, zrelaksować złapać kontakt ze swoim wnętrzem. Dziecko, widząc efekty swojej pracy, w postaci namalowanego obrazu czy zrobionej własnoręcznie lalki, dostrzega, że posiada moc sprawczą-
to buduje poczucie własnej wartości i przynosi wielką satysfakcję”.
Co przynosi Sarze największą frajdę? „W pracy z dziećmi największym wyróżnieniem jest zdobycie zaufania dziecka, możliwość obserwowania jego rozwoju i wspierania go w nim. Chociaż pracuję z dziećmi już dłuższy czas i poznałam ich wiele, każde dziecko wciąż jest dla mnie wyjątkowe, jest niespodzianką, fascynującym odkryciem,którego poznawanie daje mnóstwo pozytywnych emocji”.

*Znajomość języków obcych:

Język angielski - poziom dobry

Krystyna Z.

""

Pani Krystyna jest z wykształcenia polonistą ale od lat zajmuje się dziećmi jako guwernantka. Zawód ten, jest jej świadomym wyborem. Pracowała w szkole i w przedszkolu ale zrozumiała, że to dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka jesteśmy w stanie odpowiednio wspierać jego rozwój. Uważa, że dobry opiekun, to ten który asystuje dziecku w jego odkryciach, nie odkrywa sam. Cieszy się poszukiwaniem, docieraniem do sedna, pasją a nie oczekuje sukcesu. Jest zwolenniczką teorii, że „ruch to zdrowie”. Myśli, że najwięcej odkrywamy w ruchu - aktywność nas pobudza, wzmacnia energię, która jest niezbędna do poszukiwań. Wspomaga rozwój ruchowy dzieci, z którymi jest od pierwszych miesięcy. Pani Krystyna to dyplomowany instruktor masażu Shantala. Ukończyła też drugi stopień metody ruchu rozwijającego Veroniki Sherborne. Od niedawna fascynuje ją też gimnastyka mózgu wg metody Denissona. Mówi: "Niezwykły jest wpływ ruchu naszego ciała na umysł, koncentrację i twórcze myślenie. Ogromnie ważny dla rozwoju dziecka jest czas w brzuchu mamy i sposób w jaki pojawiło się na świecie. Aby pomóc mamom urodzić spokojnie, z radością spokojne i radosne dzieci zostałam Doulą." Prywatnie uwielbia chodzić po górach i wspinać się w skałach, jest mamą trzyletniego Stasia i fanką książki „Wychowanie bez nagród i kar” autorstwa Alfie Kohn.    

*Znajomość języków:

Język angielski - dobra znajomość w mowie i piśmie

Poprzednie234Następne
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij